Mudr. Jan Machač

O nás

Naše ambulance

Naše ambulance zajišťuje primární zdravotní péči v plném rozsahu všeobecného lékařství. Máme uzavřenou smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, kromě ZP Škoda. Provádíme i tělovýchovné prohlídky a pracovně-lékařské prohlídky.

Jsme vybaveni dvěma EKG přístroji, děláme vyšetření dechových funkcí moderními spirometry, ambulantní monitoring krevního tlaku („TK holter“), ABI – měření tlaků na paži a nad kotníky. Je možné u nás podávat ambulantně infuze a provádíme laboratorní vyšetření přímo v ambulanci, tzv. POCT (point of care testing)  a to vyšetření CRP, INR,  FOB přístrojem a D-dimery. Naše ambulance je vybavena AED.

MUDr. Jan Machač

Jmenuji se MUDr. Jan Machač. Vystudoval jsem Masarykovu Univerzitu obor všeobecné lékařství, studium ukončeno v roce 2001, poté jsem nastoupil do Nemocnice Boskovice, kde jsem pracoval na gynekologickém a interním oddělení. Praktické medicíně mě naučil MUDr. Jiří Rašovský. Atestaci z všeobecného lékařství jsem složil v roce 2005. Dva roky jsem pracoval na plný úvazek na Záchranné zdravotní službě Blansko, jako lékař výjezdové posádky. V roce 2007 jsem převzal obvod praktického lékaře pro dospělé po MUDr. Adolfu Lickovi. V listopadu 2012 jsem složil atestaci z tělovýchovného lékařství. Mým velkým zdravotním zájmem je „terapeutická nutriční ketóza“, zvláště vhodná u pacientů s metabolickým syndromem, kde jsme změnou stravy schopni zvrátit i diabetes mellitus a další chronické nemoci. Dalším mým velkým tématem je problematika spojená s klíšťaty přenášenými chorobami, hlavně chronickou borreliózou. Jsem ženatý a mám dvě děti. V roce 2006 jsem konvertoval k pravoslavnému křesťanství.

Sestřička

Moje pravá ruka, sestřička Ilona Kratěnová, roz. Trbušková, je diplomovaná zdravotní sestra. Pracovala nejdříve v Nemocnici Boskovice na interní JIP, od roku 2016 v ambulanci praktického lékaře MUDr. Jan Machače.

Sestřička

Zdravotní sestra Jarmila Hořavová, pracovala  jako staniční sestra na interním oddělení Blanko a potom od roku 1996 jako zdravotní sestra v oblastní charitě Blansko. Má 4 děti. Nyní je v důchodě, ale od roku 2020 u nás pracuje na zkrácený pracovní úvazek.

 

Asistentka

Asistentka Ilona Trbušková u nás pracuje od roku 2019. Absolvovala v v roce 1986 gymnázium Boskovice. Má dvě dcery. U nás má na starosti administrativu, telefony, čekárnu, úklid a vůbec všechno.